YAZILIKAYA  Sayı:26  Şubat 2008  
 

İÇİNDEKİLER:

 

Eskişehir’de aylık olarak yayınlanan Yazılıkaya Şiir Yaprağı’nın Şubat 2008 tarihli 26. sayısı çıktı.

Yazılıkaya Şiir Yaprağı’nın bu sayısında; Mehmet Butakın, Eylem Akçay, Şakir Özüdoğru, Olcay Özmen yazılarıyla yer alırken, Seyhan Erözçelik, Ahmet Ada, Güngör Gençay, Outis, Sadık Yaşar, Abdullah Şevki, Ali Cem Seber, Taner Cindoruk, Hüseyin Yılmaz, İlker Gören, Ramazan Teknikel, Hakan Yirik şiirleriyle yer alıyor. Ayrıca Onur Behramoğlu’nun İngilizceden çevirdiği Marin Sorescu’nun “İki cephede savaşmak” şiiri bulunuyor.

Yaprağın içindeki yazı başlıkları ve yazar- şairleri şöyle:

Düzyazı

İnsanın mistik tarihi: Şiir/ Mehmet Butakın, Hakikat: Üzüntü ve meyan kökü/ Eylem Akçay, Bir Şiirden: Bir sabah deneyimi/ Şakir Özüdoğru, Kara bir “Kırbaç”: Ali Özgür Özkarcı’nın “Fermuara dolu bir ölüm övgüdür” şiirini çözümleme denemesi / Olcay Özmen.

Şiir

(…) Seyhan Erözçelik, Ölümsüzlük ağacı/ Ahmet Ada, Kiel’de anıt müze/ Güngör Gençay, Korkuluk/ Outis, Köşe Taşları/ Sadık Yaşar, Heyecansız İstanbul Namütenahi/ Abdullah Şevki, Kerpiç Adam/ Ali Cem Seber, Açıkta/ Taner Cindoruk, Ağacın altında kaldı aklım/ Hüseyin Yılmaz, Aynalar konuştuğunda/ İlker Gören, Yanlış zamanlar durağı- Ay terk etmiyor kenti/ Ramazan Teknikel.

Çeviri Şiir

Fıghtıng on two fronts/ Marin Sorescu, Çeviri: İki cephede savaşmak/ Onur Behramoğlu.

İlk

Sefil sürgün ağacı, Terzi, Laridae/ Hakan Yirik.

EDİTÖR'DEN:

 

DERGİ KİMLİĞİ/İLETİŞİM

YAZILIKAYA Şiir Yaprağı

YAYIN KURULU

Rahmi Emeç, Haydar Ergülen, Olcay Özmen

E-posta: yazilikayarahmi@yahoo.com , olcay_oozmen@yahoo.com 

Posta: Rahmi Emeç P.K. 19 Merkez- Eskişehir  

Not:

* Gönüllü katkılarla çıkan Yazılıkaya Şiir Yaprağı, Eskişehir’deki ve bazı illerdeki kitabevlerinden ücretsiz talep edilebiliyor. İletişim için yazilikayarahmi@yahoo.com veya olcay_oozmen@yahoo.com adresi kullanılırken, diğer gönderileriniz için, Rahmi Emeç P.K. 19 Merkez- Eskişehir adresi kullanılıyor. Tek sayı için, adrese 50 Ykr. posta pulu veya posta gideri için yıllık 6 YTL gönderilmesi yeterli.

İLETİLDİĞİ NOKTALAR

Her ay 1200 basılan Yazılıkaya Şiir Yaprağı, Eskişehir’deki kitabevleri dışında; şairlere, yazarlara, kültür- sanat dergilerine, kültür merkezlerine, üniversitelere, gazetelere, oda ve derneklere, sendikalara, gönüllü dağıtıcılar aracılığı ile pek çok ile ulaştırılmaktadır.

Ayrıca yaprak, ANKARA’da: Bilim ve Sanat Kitabevi, Hayalcafe&Şairevi,  İmge Kitabevi, Nazım Kültürevi, ANTALYA’da: ELT Kitabevi, Kitapkurdu Sahaf, Kybele Kitap- Cafe, Simge Akdeniz Kitabevi, DENİZLİ’de: Arkadaş Kitabevi, İSTANBUL’da Gergedan Kitabevi Caddebostan, Yazı Kitabevi Kadıköy, Meksikalı Kitap ve Sanayevi Bağcılar, Mephistp Kitabevi Beyoğlu, Türkiye Yazarlar Sendikası Beşiktaş, İZMİR’de: Kitabevi ve Kabile Kitabevi Konak, Pera Kitabevi Çiğli, Yakın Kitabevi Alsancak, Pan Kitabevi, Patasana Kitabevi Karşıyaka, MANİSA’da: Kültür Kitabevi Akhisar, MUĞLA’da: D&Marmaris’e iletilmektedir.

 

 

Bir Önceki Sayfaya Geri Dön                Ana Sayfaya Geri Dön